Основні вправи в Кроссфіт
21

Щоб виключити різні дискусії і суперечки про терміни у назві вправ Кроссфіт слід прийняти той факт, що все-таки сама система була розроблена в США, і ми будемо відштовхуватися і пристосовуватися до термінології використовуваної родоначальниками цього нового напрямку у фітнесі. Можна заперечити і те, що сам основний принцип кругових тренувань не новий, і вже не одне десятиліття використовується спортсменами силових видів спорту, але … кругові тренування це не вид спорту, і звичайно ж не Кроссфіт, в якому вже не один рік проводяться змагання.

Звичайно спортсменам, вихованим на традиційних поняттях про види спорту буде в дивину багато, це і “не правильні” виконання вправ: наприклад, численні дискусії про “Кіппінг” підтягуваннях! А адже за своєю суттю це просто один з варіантів виконання цієї вправи, більш функціональний і вибуховий, він не гірше і не краще, він інший. Це все одно що порівнювати поштовх і жим, і в першому, і в другому варіанті потрібно підняти штангу, але підняти її можна різними способами, використовуючи абсолютно різну техніку виконання вправи. І розмова про правильність, або як краще – взагалі не має сенсу в даному випадки. Це і проблема використання “неправильної термінології” позначення вправ. Наприклад, важкоатлету буде не зрозуміле і не правильне, з його точки зору, позначення вправи “силовий ривок”, а це не що інше як звичайний “ривок у стійку” і т.д. і т.п. Треба прийняти те, що зараз є, і те, що напрацьовано за останні роки досвідченими тренерами, які спеціалізуються саме в Кроссфіт. І нам треба зрозуміти що це абсолютно новий, практично ні на що не схожий, інтенсивно розвиваючийся вид спорту, зі своїми традиціями, своїми героями, а так само проблемами, у вирішенні яких і ми постараємося взяти участь.

Це далеко не весь перелік вправ, що використовуються в Кроссфіті, на приклад, всі поштовхи, ривки, жими, присідання, різні підйоми на груди можна виконувати не тільки зі штангою, а й гантелями або гирями. Відповідно навантаження і вплив на м’язи, та й на організм в цілому буде відбуватися абсолютно інакше ніж зі штангою. Тобто відсутність такого спортивного снаряда як штанга ще не причина відмови від занять Кроссфітом. А вже велика різноманітність вільних вправ на гімнастичних снарядах або з власною вагою, взагалі робить Кроссфіт універсальним засобом фізичного розвитку.

У Кроссфіт тренуваннях існують три базових типу навантаження:

W – вправи з вагами (важка атлетика, пауерліфтинг, гирьовий спорт).

G – гімнастика (вправи з власною вагою).

M – тренування основних функцій метаболізму (“кардіо”).