З чого ж почати?
17

І так, з чого ж почати свої перші тренування? Переглянуто багато роликів про Кроссфіт, перечитано купа різної літератури, в голові плутанина і хаос, а у вас то й особливого досвіду від занять спортом немає, та й востаннє відвідували спортивні секції в школі чи інституті! Або вам під 50 і ви закохалися в 20-річну дівчину (на практиці доведено що Кроссфіту як і любові всі віки покірні!), І мета спробувати повернути форму яка була в молодості! А може ви дівчина чи жінка і вирішили скинути вагу, і підтягнути фігурку, а красиве тіло це “побічний ефект” від тренувань! Або ви колишній спортсмен, часу вільного мало, а тренування в цьому напрямку не займуть у вас багато часу, і в Кроссфіт бачите засіб для повернення гарної спортивної форми. Звичайно, краще проводити свої тренування під керівництвом досвідченого тренера і в спеціалізованому залі!

Вправи і комплекси можна легко підібрати за допомогою тренера під будь-який рівень підготовленості і розпорядок життя. У класичних схемах побудови тренувань є схема: 3 + 1 тобто 3 дні поспіль тренування + 1 день відпочинок, і далі цикл повторюється. Або схема, підстроєна під тижневий робочий цикл: 5 + 2 (5 днів тренувань + 2 дні відпочинку). Можна зупинитися на 4-х денному тижневому мікроциклі, вставляючи тренування в ті дні які вам зручно, наприклад: понеділок, середа, п’ятниця, субота. Використовується три типи навантаження: M = “кардіо”, G = гімнастика, W = важка атлетика. Які чергуються між собою в різних варіаціях.

Є стандартна схема чергування навантажень різних типів тренувань: 1-й день – M, 2-й день – GW, третій день – MG, 4-й день – відпочинок, 5-й день – G, 6-й день – WM, 7-й день GWM, 8-й день – відпочинок, 9-й день – W, 10-й день – MG, 11-й день – WMG, 12-й день відпочинок. Ця схема для загального орієнтування в чергуванні типів навантажень. А за своєю суттю сучасний Кроссфіт вже далеко відійшов від цієї схеми складання тренувальних програм, тож кожному потрібно підбирати свою програму, свій графік роботи, проте обовязковими залишаються принципи різноманітності тренувань, і наявність у програмі тренувань всіх типів навантаження.